درخواست و پیگیری اجرا

شستشوی نمای سیمانی

با چه روشی میتوانیم اقدام به شستشوی نمای سیمانی کنیم ؟

شستشوی نمای سیمانی با توجه به جرم نشسته بر سطح سیمان و همچنین زبری سیمان و نوع سیمان به کار رفته شده متفاوت است .
در صورتی که نمای سیمانی در اثر مرور زمان  کثیفی و جرم  زیادی داشته باشد، می توان با استفاده از دستگاه واترجت به تنهایی  سطح نما را به همان  روز اول باز گردانیم .
تمامی نماهای سیمانی را  میتوان با استفاده از فشار آبی که  توسط دستگاه واترجت  پاشش می شود جرم زدایی نمود و سطح کار را تمیز و یکنواخت نماییم.
باید در نظر داشته باشیم برای این که بتوانیم جرم های سنگین را از سطح نما جدا کنیم نیاز به دستگاه واترجت سه فاز خواهیم داشت  که لازمه ان داشتن برق سه فاز می باشد ، چرا که دستگاهای واترجت تک فاز قدرت کافی برای برداشتن جرم از سطح نما را ندارند .در این روش تا حدودی رنگ سیمان به حالت اولیه خود برمیگردد ولی گاهی اوقات دستگاه واترجت به تنهایی قادر به بردن جرم از سطح نما که دارای بافت زبر میباشد و یا بیش از اندازه کثیف شده باشد  را ندارد و برای شستشوی نمای ساختمان بایستی از اسید و یا روش سند بلاست استفاده کنیم .
برای شستشوی نمای سیمانی رنگ امیزی شده فقط می بایستی از فشار آب قوی استفاد نماییم تا موجب پوسته شدن رنگ موجود بر سطح سیمان نشویم .

هزینه شستشوی نمای سیمانی چگونه محاسبه می شود ؟

هزینه شستشوی نمای سیمانی بر اساس متر مربع که از از حاصل ضرب طول در ارتفاع می باشد محاسبه می شود که قیمت آن از متری دو هزار تومان تا 5 هزار تومان بسته به جرم نشسته و موادی برای آن مورد استفاده قرار می دهیم .


از جمله مزایای نمای سیمانی :

1-ایمنی بسیار بالا در برابر زلزله و آتش سوزی .

2-شستشوی نمای سیمانی به صورت دوره ای 

3-رنگ آمیزی نمای سیمانی و  زیبا تر شدن شکل ظاهری نمای ساختمان 

4-یکی از مزایای نماهای سیمانی نسبت به سنگی این است که  قبل از شستشو با دستگاه نیاز به پیچ و رولپلاک سنک نما نداریم و خطری ساکنین و راپل کار را تهدید نمیکند

در هنگام اجرای نمای سیمانی بایستی از بهترین متریال استفاده کنیم تا زیبایی نما رو افزایش دهیم و کیفیت کار را بالا ببریم .

طراحی نمای سیمانی نیز بسیار مهم است چرا که در صورت اجرای نما با طراحی غیر حرفه ای نمیتوان به زیبایی و جذابیت نما امیدوار بود.
وجود سیمان در این گونه نماها باعث افزایش دوام و پایداری می شود که عمر نما را افزایش داده و هزینه های نگهداری نیز کاهش میابد.
ترکیبات نما میتواند با سیمان و یا بصورت ترکیب با شیشه و فلز و سنگ باشد .
نماهای سیمانی دارای انواع مختلفی می باشد که میتوان به سیمان شسته ، سیمان ترگرگی و چکشی را نام برد.


 

خدمات دیگر

 پیچ و رولپلاک نما نماشویی مقاوم سازی سنگ نما

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی