درخواست و پیگیری اجرا

 بستن پاسیو با توری و نصب توری مرغی در حیاط خلوت

بستن پاسیو با توری با چه روشی انجام می شود ؟

 بستن پاسیو با توری  و یا نصب توری درحیاط خلوت  توسط شرکت لوتوس با ابزار الات استاندارد و کادری آموزش دیده بدون داربست انجام می شود .
هدف از انجام این کار جلوگیری از ورود پرندگان به داخل پاسیو و یا حیاط خلوت می باشد ، چرا که پس از ورود به حیاط خلوت در آنجا لانه میکنند و ایجاد سرو صدا و مزاحمت برای ساکنین ساختمان می نمایند و علاوه براین نیز فضولات آنها موجب کثیف شدن و آلوده شدن پاسیو شده که موجب ورود بیماری به داخل واحد می شود به همین منظور قبل از بستن پاسیو بایستی اقدام به  شستشوی نما   کنیم . 
نماشویی پاسیو با دستگاه واترجت انجام می شود  که با فشار 200 بار آب شهری را بر سطح مربوطه پاشش میدهد .

نکته ای دیگر قبل از بستن پاسیو با توری این است که سنگهای کار شده در نما بایستی از لحاظ ریزش بررسی شود تا در صورت لزوم اقدام به پیچ و رولپلاک نما نماییم .

در حقیقت ایجاد نورگیر در ساختمان همانطور که از اسم آن مشخص است برای روشنایی بیشتر داخل واحد های ساختمان و همچنین نقش تهویه هوا را نیز ایفا می کند .
به همین منظور هنگام بستن پاسیو و پوشاندن حیاط خلوت باید از متریالی استفاده شود که نورگیر و یا هواکش ساختمان از بین نرود که استفاده از توری های مرغی برای این کار بسیار مناسب است.

نحوه نصب و بستن  توری در حیاط خلوت و پاسیو چگونه است ؟

بعد از اندازه گیری و متر زدن عرض دهانه پاسیو و همچنین ارتفاع آن  تعداد توری مورد نیاز را برآورد کرده  و شروع به بافتن توری ها  به یکدیگر می نماییم و بعد از اتمام بافتن توری ها ، آن را بر روی نمای پاسیو که باز می باشد پهن میکنیم و از طرفین پاسیو  تا پایین کار اقدام به پیچ و رولپلاک می نماییم ، فاصله پیچ ها از یکدیگر هر 50 سانت می باشد .

بستن توری در پاسیو و حیاط خلوت

نصب توری مرغی در حیاط خلوت و بستن پاسیو با توری

انواع توری های مورد استفاده جهت بستن پاسیو و حیاط خلوط

۱-توری مرغی پلاستیکی :
این نوع توری ها در وزن و ضخامت مختلفی تولید می شود و دارای رنگ بندی متنوع و شکل هندسی مختلف می باشد در تولید این نوع توری باید از پلاستیک و و مواد نو بازیافتی استفاده شود تا در براب تابش خورشید و عوامل جوی دچار خشک شدن و ترکیدن زودرس نشود از جمله مزایای این نوع توری سبکی وزن و از معایب آن مقاومت کمتر در برابر عوامل محیطی می توان اشاره نمود که به همین علت جهت بستن در پاسیو مناسب نمی باشد .
۲- توری فرنگی گالوانیزه :
توری فرنگی از جمله توری های پر کاربردی می باشد که از لحاظ ظاهری و بافت و شکل چشمه ها  شبیه توری های مرغی می باشد که به اصطلاح توری لانه زنبوری نیز مشهور هستند  ولی از لحاظ قطر مفتولی بسیار بزرگ تر و مقاوم تر از توری مرغی می باشد .
از لحاظ جنس مفتول به دو نوع گالوانیزه گرم و سرد در بازار موجود می باشد که نوع گالوانیزه گرم مناسب تر جهت استفاده در فضای بیرونی که در معرض رطوبت قرار دارد مناسب تر می باشد ، همچنین  دارای وزن مناسبی به علت ضخامت وایر ها دارند و به علت  مقاومت زیاد و طول عمر بالا موجب شده در بستن پاسیو و انواع حصارکشی مورد استفاده قرار گیرد.

از جمله کاربرد های دیگر توری های فرنگی شامل :

حصارکشی مجموعه های ورزشی ، باغ ها ، باغچه ها ، محل پرورش حیوانات ، صنعت ساختمان سازی و سقف سوله ، استحکام دیوار ها در برابر تخریب و سقوط و همچنین به عنوان حفاظ جهت جلوگیری از سقوط مصالح و تجهیزات از ارتفاع.

۳-توری حصاری و فنسی :
استفاده از توری های فنسی بیشتر به منظور حفاظت از زمین های کشاورزی  و حصارکشی باغات و مشخص کردن محدوده زمین کاربرد دارد و به علت وزن زیاد ، کمتر برای پوشاندن پاسیو مورد استفاده قرار میگیرد ، ولی در مقابل از مزایای آن می توان به عمر بالای آن که حدود 20 سال می باشد و زیبایی بالای آن اشاره کرد .
۴- ورق یا طلق پلی کربنات :
این نوع ورق ها به علت خواص مکانیکی - فیزیکی - الکتریکی و گرمایی بیشترین کاربرد و زیبایی را در صنعت ساختمان دارند که دارای ویژگی های متنوعی می باشند از جمله :
  •  مقاومت در برابر ضربه که نسبت به شیشه حدود ۲۰۰ برابر مقاوم تر می باشد .
  • جلوگیری از ورود اشعه ماورا به علت وجود پوشش یو وی در این گونه ورق ها از انتقال اشعه به محیط داخلی جلوگیری می کند .
  • سبک بودن : ورق پلی کربنات در مقابل شیشه دارای وزن کمتر و نصب آسانتر می باشد .
  • هزینه پایین تر نسبت به شیشه.
  • عبور و انتقال نور به داخل.برای نصب ورق ابتدا می بایستی با توجه به طرح سازه مربوطه آهن کشی انجام بدهیم و بعد از آن ورق ها را به صورت شبکه شبکه در جای خود پیچ کنیم.

در صورتی که قصد داشته باشید سقف پاسیو را ببندید میتوانید مقاله پوشاندن سقف پاسیو را مطالعه فرمائید.

  

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی