درخواست و پیگیری اجرا

رزین آجرنما و رزین براق کننده سنگ و آجر

رزین آجرنما و رزین براق کننده سنگ و آجرمحصولی است که از آن جهت براق نمودن و به عنوان یک پوشش محافظ بر روی سنگ و آجر مورد استفاده قرار میگیرد که  برای انواع سنگ ها از جمله آنتیک -  مصنوعی - تراورتن - مرمریت - بتنی -گرانیت و تزیینی کاربرد دارد .
بیشترین کاربرد رزین در نمای خارجی ساختمان می باشد چرا که پس از اجرا حفره های روی سنگ را پر می کند و از نفوذ آب ، خاک و سایر عوامل جوی به داخل جلوگیری می کند و همچنین در برابر تابش نور خورشید ، سرما و گرما محافظ خوبی برای سنگ نما محسوب می شود .
از خصوصیات  این جلا دهنده ها این است که علاوه بر براق کردن موجب درخشیدن سطح نیز می شود و تمامی شکل و شمایل سنگ را به خوبی نمایان می کند .

آجر به علت قرار گرفتن در شرایط مختلف آب و هوایی ممکن است دچارآسیب هایی بشود که از این آسیب ها می توان به ایجاد سفیدک  و شوره روی سطح آجر اشاره کرد ، علت شوره زدن آجر بستگی به عوامل مختلفی دارد که گاهی اوقات با اجرای رزین بر روی آن بر طرف می شود .


چه زمانی میتوان از رزین آجر نما استفاده کنیم ؟

معمولا در ساختمان های نوساز پس از اتمام کار و بنایی برای اینکه شکل نما زیبا تر و براق تر مشاهده شود از کمک می گیرند .
قبل از اجرا می بایستی کل نما با دستگاه واترجت شستشو نمود تا تمامی گرد و خاک ، سیمان های نشسته ،دوده ها و جرم ها از سنگ نما پاک شود و صبر کنیم تا کاملا سطح نما خشک  شود معمولا پس از شستشو با دستگاه واترجت نیاز است که حدود ۱۲ ساعت بر روی آن کاری انجام ندهیم .
جهت شستشوی نمای ساختمان و یا نماشویی می توان از روش راپل و یا طناب استفاده کرد که دیگر نیازی به نصب داربست نیز نمی باشد.
قبل از اجرای رزین باید شرایط محیطی را نیز در نظر بگیریم چرا که در  هوای بادی و پر از گرد و خاک زمان مناسبی برای انجام کار نمی باشد چرا که این خاک بر روی رزین می نشیند و جلوه خوبی از خود نشان نمی دهد .
رزین ها بر پایه بنزین می باشند و برای شل نمودن آن می توان از تینر فوری و یا بنزین استفاده نمود ، به این علت  نباید از قوطی خارج نمود چون خیلی سریع خشک و تبخیر می شود و دیگر قابل استفاده نخواهد بود .

رزین اجرنما و رزین براق کننده سنگ و اجر


نحوه اجرای رزین آجر نما و رزین براق کننده سنگ و آجر چگونه است ؟

رزین آجر نما را می توان با استفاده از قلم مو و پیستوله کم  فشار اجرا نمود ، در هر دو روش غلظت آن نیز باید به حد معمول خود برسد و روان باشد و سطحی یک دست و براق ایجاد نماید .
رزین در سنگ های تراورتن و گرانیت علاوه بر یک پوشش محافظ  از ریزش سنگ ها تا حدودی پیشگیری میکند چرا که در بین بندهای سنگ نفوذ کرد و ضد آب می شود ولی از لحاظ ایمنی برای جلوگیری از سقوط سنگ ها از پیچ و رولپلاک نما استفاده کنیم.

 

 

 

 

 

 

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی