درخواست و پیگیری اجرا

مقاوم سازی سنگ نما

مقاوم سازی سنگ نما جهت جلوگیری از ریزش سنگ نمای ساختمان انجام میشود.با توجه به این که خطرات ریزش سنگ بسیار بالا میباشد و باعث ایجاد حوادث جانی و مالی غیر قابل جبران میشود، شرکت مهندسی لوتوس پیشنهاد میدهد جهت برطرف کردن این عیب در نما از پیچ و رولپلاک سنگ نما استفاده نماییم .

بسیاری ازسنگهای نصب شده بر روی نما  با استفاده از چسب سنگ و یا چسب فوری یکدوسه اجرا شده اند مخصوصا سنگهای ابزاری باریک ۱۰سانتی به پایین و همچنین سهل انگاری سنگ کار ها و عدم اسکوپ سنگ نما باعث میشود که سنگ در یک بازه زمانی در اثر عوامل محیطی شروع به ریزش مینماید و از سطح ملات جدا میشود .
این اتفاق در ساختمان های نوساز نیز مشهود می باشد مقاوم سازی سنگ نما بایستی توسط افراد اموزش دیده و دارای مهارت کافی انجام شود در غیر این صورت اسیب جدی به سنگ نما وارد مینماید.

مقاوم سازی سنگ نما


چرا مقاوم سازی سنگ نما برای ما دارای اهمیت زیادی می باشد ؟

۱-موجب می شود که شما از خطراتی که ممکن است در حین عبور از کنار نما پیش بیاید اسوده خاطر شوید و با امنیت کامل از ان محل عبور کنید .
۲-پیشگیری از سقوط سنگ بر سر افراد و وسایل نقلیه که باعث خسارت های مالی و جانی جبران ناپذیری می شود که قیمت و هزینه پیچ و رولپلاک سنگ نما در مقایسه با این گونه خسارت مبلغی ناچیز است .
۳-برای برگشتن زیبایی نمای خود به حالت اول به علت ریزش سنگ های افتاده که در بعضی از اوقات ممکن است به ۳ الی ۴ متر مربع در یک ناحیه سقوط کرده باشد.
ارتفاع کاران لوتوس مجری کار در ارتفاع تمام اموزشات لازم را به راپل کاران در حین انجام کار راداده است بنابرابن هیچ گونه نگرانی از نحوه اجرای کار نداشته باشید .
پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان برای محکم سازی و تثبیت سنگ نما جهت جلوگیری و پیشگیری از ریزش و سقوط بر سر عابرین پیاده و وسایل نقلیه انجام میگیرد. برای انجام این کار نیازی به نصب داربست نمی باشد.و می توان با روش راپل برای پیچ و رولپلاک سنگ نما اقدام نماییم.از مزایای روش راپل سرعت عمل بالا، تسلط بیشتر بر روی کار ، ایمنی بالاتر نسبت به داربست و تخصصی بودن راپل را اشاره کرد.
چرا که تمامی راپل کاران در شرکت مهندسی لوتوس تحت آموزش کارشناسان شرکت قرار گرفته و نکات فنی در حین  انجام کار و دریل کاری را فراگرفته اند.
پیچ و رولپلاک سنگ نمای ساختمان امری تخصصی می باشد و می بایست توسط افراد آموزش دیده انجام پذیرد .علم شناخت ابزار آلات کار در ارتفاع و ابزارهای دریل کاری و نحوه دریل کاری و آسیب نزدن به سنگ از مهارت های راپل کار می باشد.
سنگ نمای ساختمان در اثر گذشت زمان و نفوذ آب بر پشت سنگ و عوامل محیطی و انقباض و انبساط و یخ زدگی و همچنین عدم اسکوپ کردن سنگها دچار ریزش می شوند.
قبل از اجرای کار نمای ساختمان باید از نظر فنی توسط کارشناسان شرکت مورد بازدید قرار بگیرد تا بتوان نوع سنگ و طرح نما ارزیابی شود و در صورتی که داربست بر روی نما نصب باشد می توان با استفاده از داربست پیچ و رولپلاک نما را انجام دهیم. گاهی اوقات بخاطر وجود شیروانی و عرض بیرون زدگی زیاد شیروانی امکان محکم کردن سنگ نما با روش راپل میسر نخواهد بود و ناچار مجبور به نصب داربست خواهیم شد . امروزه روش راپل به علت ایمنی بالا و ریسک کمتر بسیار مورد توجه مدیران و کارشناسان شرکت ها قرار گرفته است.لذا در صورتی که کارفرما نخواهد  از داربست استفاده کند با استفاده از طناب می توان عملیات مقاوم سازی سنگ نما را انجام دهیم.

 

پیچ و رولپلاک نما با طناب

مسلما برای شما پیش آمده است که در حین عبور از سطح شهر و خیابان ها ساختمانهایی را میبینید که سنگهای نمای آنها افتاده است طبیعتا به این فکر می روید که چه خطراتی را ممکن است  در پی داشته باشد و در صورتی که این اتفاق برای سنگهای نمای ساختمان شما بیفتد بی شک بدنبال راه حلی برای حل این مشکل می افتید اولین فکر شما در صورتی که از روش دسترسی با طناب آشنایی نداشته باشید به زدن داربست فکر می کنید .
ولی روشی تخصصی راپل توسط شرکت لوتوس ارائه می گردد که می توانیم برای  مقاوم سازی سنگها از پیچ و رولپلاک نما با طناب استفاده کنیم.
با انجام این کار از ریزش سنگهای نما و خطراتی که در پی خواهد داشت آسوده خاطر می شوید و زیبایی و شکل ظاهری نمای خود را حفظ می کنید .
اولین ریزش سنگ نما هر چقدر که کوچک هم باشد نشانه این است که ممکن است از قسمتهای دیگر سقوط کند لذا در انجام این کار
تعلل نکنید.
پیچ و رولپلاک نما بدون داربست  برای تمام ساختمان های مسکونی ، اداری ، تجاری ، برج ها قابل انجام می باشد در صورتی که در پشت بام شیروانی استفاده نشده باشد چرا که ممکن است باعث عدم دسترسی طناب کار به خاطر عرض شیروانی به نما شود.
از جمله عواملی که موجب ریزش سنگهای نما می شود اسکوپ نکردن سنگ در هنگام نما سازی و اجرای نما میباشد که در حقیقت اسکوپ سنگ به این معنی است که شیارهایی را با سنگ فرز در پشت سنگ ایجاد می کنند و سیم ارماتور در این شیارها بسته می شود تا در هنگام نصب سنگ و دوغاب ریزی گیرش پیدا کند و تثبیت گردد.
از علت های دیگر استفاده از دوغاب نامناسب و فاقد چسبندگی کافی می باشد. همچنین جنس سنگ نصب شده نیز بسیار مهم می باشد به طور مثال سنگ گرانیت فاقد خلل و فرج می باشد و جذب آب خوبی ندارد و مناسب برای نما نمی باشد. سنگهای نما بایستی دارای کیفیت خوب و فاقد شکستگی و ترک باشد.


از جمله مواردی که قبل از پیچ و رولپلاک سنگ نما بدون داربست توسط  کارشناس شرکت باید مورد بررسی قرار بگیرد شامل:

۱-پیدا کردن علت های  ریزش و سقوط سنگ نما
۲-دانستن جنس - رنگ - رگه ها و قطر سنگ نصب شده . چرا که روش پیچ و رولپلاک در سنگ های تراورتن -گرانیت -مرمر-تیشه ای متفاوت می باشد و بسته به ابعاد سنگ فاصله پیچ ها متغیر است.
۳-ملات به کار رفته شده در پشت سنگ و درصد سیمان ان ،در صورتی که ملات از کیفت خوبی برخوردار نباشد ممکن است در اجرای پیچ و رولپلاک نما دچار مشکل شویم .
۴-ایمن سازی قسمت هایی از نما که دچار ریزش شده است  قبل از این که خطر افرین شود .
۵-استفاده از مته و پیچ و رولپلاک متناسب با طول ، عرض و قطر سنگ
۶-شروع به رولپلاک کردن سنگها از یک جهت و ادامه دادن به انتهای نما  که در این روش هر طناب کار به اندازه ۱/۵ تا ۲ متر عرض برای هر فرود را میتوانند کار کنند.


 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی