درخواست و پیگیری اجرا

شستشوی نمای کامپوزیت - نماشویی کامپوزیت

شستشوی نمای کامپوزیت دارای حساسیت بالایی میباشد چرا که در هنگام نماشویی کامپوزیت بایستی از موادی استفاده شود که آسیبی به ورق های کامپوزیت نزد چرا که در پوشش نهایی آن از ورق های کامپوزیت آلومینیومی استفاده شده است .

از معایب این ورقها این است که به مرور زمان در اثر تابش خورشید و عوامل جوی مانند باد ، باران ، برف و همچنین دود ناشی از خودروها و کارخانه جات  دچار تعقییر رنگ میشوند لذا قبل ازاین اتفاق باید به صورت دوره ای اقدام به شستشوی نمای کامپوزیت کنیم چرا که بعد از رنگ پریدگی ورق های کامپوزیت ،امکان برگشت رنگ به حالت اولیه توسط شستشوی نما را نداریم و تنها راه آن رنگ آمیزی نمای کامپوزیت میباشد  که هزینه نگهداری آن را نیز افزایش میدهد.


شستشوی نمای کامپوزیت


از مزایای نمای کامپوزیت میتوان به امکان شستشوی نمای ساختمان ، رنگ بندی مختلف ،سبک شدن سازه نسبت به نماهای سنگی و....قابلیت اجرای نورپردازی ، تعقییر شکل ورق ها با توجه به طراحی نما ، نصب آسان ، عایق صوت و حرارت و رطوبت ، از معایب دیگر قیمت خرید و نصب آن بالا  است و نیاز به اکیپ های حرفهای می باشد .

نمای کامپوزیت دارای انواع مختلفی میباشد : پانلی معمولی ، پانلی نانو، پانلی رنگی ، پانلی ضد باکتری ، مقاوم در برابر آتش ، پوشش خش دار ، طرح سنگ و طرح چوب را نام برد.

روش های شستشوی نمای کامپوزیت یا نماشویی کامپوزیت

در صورتی که نمای ساختمان به طور مداوم شستشو شده باشد و یا ساختمانهای نوساز میتوان از واترجت به تنهایی استفاده کرد اما در صورتی که شستشو به تعویق افتاده باشد علاوه بر واترجت نیاز به روش ابر و طی نیز میباشیم چرا که جرم نشسته بر روی ورق کامپوزیت با فشار آب به تنهایی برداشته نمیشود. 

گاهی وقتها به علت جم زیاد و شره آب به صورت رسوب در کامپوزیت نفوذ کرده و نیاز به استفاده از جرم گیرها نیز میباشیم . 

امروزه با پیشرفت علم دسترسی به طناب میتوان شستشوی نمای کامپوزیت را بدون داربست انجام داد.درهنگام  نماشویی  کامپوزیت به علت اینکه سازه از ورق های شبکه ای تشکیل شده خطری شخص نماشور را تهدید نمی کند در صورتی که در نماهای سنگی قبل از اجرای کار می بایستی اقدام به پیچ و رولپلاک نما کنیم .

 

اشتراک گذاری در شبکه های اجتماعی


نظر شما

نظرهای شما و پاسخ های ادمین

ارتباط از طریق شبکه های اجتماعی